вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Ивор Мицковски: Трагедијата кај Ласкарци е пропуст на оваа расула држава

Ивор Мицковски: Трагедијата кај Ласкарци е пропуст на оваа расула држава

Испадна дека Дурмо турс сам си правел технички преглед. Тоа е пропуст и на оваа расула држава која не може една нелегална платформа да отстрани, камоли да контролира јавна безбедност Криминалот, корупцијата, клиентелизмот, партијата и тесните интереси стојат позади оваа трагедија- анализира Ивор Мицкоски на својот Твитер профил.

Коронавирус