недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ивор Мицковски: Со што заслужија партиските членови таков к*рч од Пендаровски?

Ивор Мицковски: Со што заслужија партиските членови таков к*рч од Пендаровски?

Ивор Мицковски ја коментира изјавата на Стево Пендаровски во која кандидатот за претседател им соопшти на граѓаните дека ако не победи со голема разлика, да не му излегуваат пред очи.

„Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи.
Го разбирам, знае дека се обраќа пред партиски членови, оти никој неопределен повеќе не оди на митинзи.
Ама и тие партиски членови, со што заслужиле ваков курч“-пишува Ивор Мицковски.

Коронавирус