недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ивор Мицковски: Колку катастрофи треба да му се случат на Спасовски за оставка?

Ивор Мицковски: Колку катастрофи треба да му се случат на Спасовски за оставка?

Ивор Мицкоски на својот Фејсбук профил прашува, колку катастрофи треба да му се случат на Оливер Спасовски за да си даде оставка од функцијата министер за внатрешни работи?

-Одговорностите не за само за во најава, треба и обавеза да изиграте некад. Колку катастрофи треба да му се случат на Спасовски за оставка. Ова е веќе смешно човек да ве прозива за сите глупости, колку повеќе ги има и колку се пострашни, толку повеќе ги релативизирате, стои во неговиот статус на Фејсбук.

Коронавирус