понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ивор Мицковски: „Кочо само два тендери добил и само една фирма дубиозно шитна, што е тоа за феудално-капиталистичка Македонија“

Ивор Мицковски: „Кочо само два тендери добил и само една фирма дубиозно шитна, што е тоа за феудално-капиталистичка Македонија“

Откако Кочо Анѓишев, вицепремиерот за економски прашања, во интервју за МРТ рече дека една година неговите компании не аплицирале во ниту една јавна набавка и дека фирмите во кои има сопственичко учество добиле само два тендери откако е назначен на својата функција во актуелната власт, се огласи поранешниот прв човек во центарот за комуникации на СДСМ.

Имено Ивор Мицковски сподели статус во кој пишува дека „Кочо само два тендери добил и само една фирма дубиозно шитна.
Што е тоа за феудално-капиталистичка Македонија“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Коронавирус