недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Ивор Мицковски: Хазби Лика со месеци не се појавува на работа, а сепак успеал да потроши 4000 евра по кафани

Ивор Мицковски: Хазби Лика со месеци не се појавува на работа, а сепак успеал да потроши 4000 евра по кафани

Вицепремиерот за спроведување на рамковниот договор Хазби Лика со месеци не се појавува на работа, а сепак успеал да потроши 4000 евра по кафани, обвинува граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ, Ивор Мицковски.

-Ова е Хазби Лика, вицепремиерот за спроведување на рамковниот договор.
Министерот на се појавува на работа со месеци.
0 трошоци за превоз, 0 трошоци на работното место.
А, сепак, успеал да потроши 4000 илјади евра по кафани.
Значи се можело кога се сака, ем да не се работи, ем да се троши, пишува Мицковски на својот Фејсбук профил.

Коронавирус