среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Вести

Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

Иванов присуствува на инаугурацијата на Ердоган

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска престојува во работна посета на Анкара, Република Турција.

Како што соопштија од кабинетот на претседателот, Иванов во Анкара присуствува на свечената церемонија по повод инаугурацијата на Реџеп Таип Ердоган за Претседателот на Република Турција.

loading...