понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 11
home Вести

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО

Иванов не бил поканет на свеченоста на НАТО

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за телевизија Телма соопштиле дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада.

Не беа присутни и од раководството на опозициската ВМРО ДПМНЕ. Празно остана и столчето кое беше наменето и за поранешниот претседател Бранко Црвенковски.