недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Иванов ќе оствари средба со Саливан

Иванов ќе оствари средба со Саливан

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска, вторник, ќе го прими Џон Саливан, заменик државен секретар на Соединетите Американски Држави.

Средбата е закажана во 15:30 часот.