четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 186
home Вести

Иванка Василевска се вери со Борис Дамовски

Иванка Василевска се вери со Борис Дамовски

Професорката од Правниот факултет и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, на својот профил на „Фејсбук“ објави дека се свршила со режисерот и продуцент на „Еднооки“, Борис Дамовски.

Објавата стана видлива за нејзините следбеници денеска, на нејзиниот роденден, иако веридбата се случила уште на 26 јануари.

Василевска претходно беше во брак со Марјан Додовски, поранешен висок функционер на ВМРО-ДПМНЕ и ВМРО-Народна партија.

За Борис Дамовски, пак, ова ќе биде трет брак, по првиот брак со актерката Јасмина Поповска и бракот со актерката Арна Шијак.

Најнови вести

Коронавирус