сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 129
home Вести

Итен колегиум во Апелација по заканите од Русковска

Итен колегиум во Апелација по заканите од Русковска

Откако синоќа обвинителката Вилма Русковска се закани дека ќе отвори финансиска истрага против судиите кои одлучија екс шефицата на СЈО, Kатица Jанева, да замине во домашен притвор, од Апелациониот суд за „Фокус“ велат дека утрово ќе оддржат колегиум, по што ќе имаат официјално соопштение за јавноста.

-Утрово ќе одржиме колегиум, по што набрзо ќе има соопштение за јавноста, рече судијката Лидија Димчевска, во телефонски разговор за „Фокус“.

Коронавирус