понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 147
home Вести

Италијанскиот амбасадор Ромео во посета на Парламентот

Италијанскиот амбасадор Ромео во посета на Парламентот

Амбасадорот на Италија во Република  Македонија Карло Ромео денеска ќе го посети законодавниот дом.

Како што информираат од собраниската прес-служба, амбасадорот Ромео ќе се сретне со претседателот на Пратеничката група на Собранието за соработка со Парламентот на Италија, Бетиан Китев.

Најнови вести

Коронавирус