вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Вести

Италијанската министерка за внатрешни работи Ламорџезе денеска во Скопје

Италијанската министерка за внатрешни работи Ламорџезе денеска во Скопје

Во посета на Македонија денеска ќе престојува министерка за внатрешни работи на Италија, Лучана Ламорџезе.

Предвидено е Ламорџезе да учествува на Комитетот на министри на Конвенцијата за полициска соработка на Југоисточна Европа што ќе се одржи претпладнево во Скопје.

Коронавирус