сабота, 30. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Италија го ратификува Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Италија го ратификува Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Уште една ратификација на НАТО протоколот. Вака министерката за одбрана Радмила Шекеринска на социјалните мрежи објави дека и Италија го ратификува Протоколот за членство на земјава во НАТО.

Досега 21 држава целосно ја завршија процедурата на ратификација на протоколот. та година.

 

Коронавирус