недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Исвиркани делегациите на претседателот и Владата на гробот на Гоце Делчев (ВИДЕО)

Исвиркани делегациите на претседателот и Владата на гробот на Гоце Делчев (ВИДЕО)

Почитувачи на делото на Гоце Делчев денеска во знак на протест ги исвиркаа делегациите на Владата и претседателот на Македонија кои положија цвеќе на гробот на великанот кој е роден на денешен ден пред 148 години.

Свиркањето и погрдните извици кон државните делегации на претседателот и Владата во која беше советникот на култура на Заев Роберт Алаѓозоски се случуваше откако официјалниот спикер најавуваше дека делегациите се од „Република С*вeрна Македонија.“

Линкот на видеото

Најнови вести

Коронавирус