четврток, 13. август 2020. Вести денес: 139
home Вести

Исвиркана владината делегација во Крушево: Ова е место за херои, не за предавници (ВИДЕО)

Исвиркана владината делегација во Крушево: Ова е место за херои, не за предавници (ВИДЕО)
Фокус

Релативно малиот број на посетители на Мечкин Камен во Крушево околу 11.30 часот ги пречекаа и претставниците на Владата. Тие беа исвиркани од дел од присутните граѓани, објави Фокус.

„Ова е место за херои, не за предавници“, „Никогаш Северна, само Македонија“ , викаа присутните кон владините функционери.

Видеото може да го погледнете на ТУКА.

Коронавирус