петок, 3. декември 2021. Вести денес: 149
home Вести

Истурена сточна храна го прекина сообраќајот кај Росоман

Истурена сточна храна го прекина сообраќајот кај Росоман

Поради истурена сточна храна од 12:05 часот денеска е затворен за  сообраќај патот Градско – Прилеп на потегот од Росоман до бензинска пумпа „Сирково“, соопшти Автомотосојузот на Македонија

Најнови вести

Коронавирус