вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 128
home Вести

ИСТИ ГЕСТИКУЛАЦИИ: Заев го стопи Костадинов- се гледал себе си во него

ИСТИ ГЕСТИКУЛАЦИИ: Заев го стопи Костадинов- се гледал себе си во него

Кога го гледам младиот Костадин Костадинов, како да се гледам себе си, рече премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев на митингот во Струмица, каде портпаролот на партијата Костадинов беше промовиран за кандидат за градоначалник на општината.

Костадинов пак, со својата реакција покажа колку му значи комплиментот од неговиот лидер.

Инаку, јавноста веќе на големо коментира за сличностите помеѓу нив двајца- дека нивните гестикулации се исти, како и тоа дека Заев му е идол на Костадинов.

Коронавирус