четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 77
home Вести

Искра Коровешовска нов главен уредник на ТВ Алфа

Искра Коровешовска нов главен уредник на ТВ Алфа

Искра Коровешовска преку Фејсбук соопшти дека е новиот главен уредник на ТВ Алфа.

–Од денеска мојата улога е одговорноста за вестите на Алфа телевизија. Главна да, но и најодговорни улога. Алфа има тим на луѓе кои вредат колку повеќе медиуми во едно, фантастични, професионални новинари! Сигурна сум ќе функционираме како тим – семејство кое ќе руши рекорди на гледаност! Алфа, тоа сме ние – напиша на Фејсбук Искра Коровешовска.

Коронавирус