петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Искористете го викендот максимално- од следната недела целосен пресврт во времето

Искористете го викендот максимално- од следната недела целосен пресврт во времето

Времето утре ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисочен правец. Утрото свежо, а преку денот потопло.

Времето во недела ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во понеделник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Додека во вторник ќе имаме пресврт во времето и дожд, времето ќе биде умерено облачно, попладне со услови за локален дожд.

Најнови вести

Коронавирус