понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 143
home Вести

Искористете го топлото време во наредните два дена – следува облачно време, еве кога ќе опадне температурата

Искористете го топлото време во наредните два дена – следува облачно време, еве кога ќе опадне температурата

Стабилно и релативно топло време ќе се задржи во наредните два дена, по што следува период на променливо облачно со повремен локален дожд со поменлив интензите. Опаѓање на температурата се очекува од недела.

Од УХМР информираат дека во следните два дена ќе се задржи стабилно и релативно топло време. Од петок следува период на променливо облачно време со повремен локален дожд со променлив интензитет. На места врнежите ќе бидат проследени со појава на грмежи. Во недела се очекува опаѓање на дневните температури.

Утре дневната темпратура ќе достигне до 21 степен, во четврток до 22, петок до 23 степени, сабота до 22 степени, во недела дневната ќе се движи од 11 ди 18 степени, а во понеделник од десет до 18 степени.

Утринските ќе бидат меѓу минус два до осум степени. (МИА)

Најнови вести

Коронавирус