петок, 30. септември 2022. Вести денес: 115
home Вести

Искористете го топлото време до петок – викендов нѐ очекува пад на температурите и дожд

Искористете го топлото време до петок – викендов нѐ очекува пад на температурите и дожд

До четврток ќе преовладува сончево и релативно топло време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од утре ќе бидат во пораст, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд, а на планините од снег.

Во следните три дена минималните температури ќе бидат во интервал од минус пет до шест степени. Максималните температури, пак, ќе бидат во интервал од девет до 20 степени. Ќе дува и слаб до умерен ветер.

Коронавирус