четврток, 23. март 2023. Вести денес: 177
home Вести

Иселување од студентските домови од 15 јуни до 3 јули

Иселување од студентските домови од 15 јуни до 3 јули

Согласно со протоколот за иселување на студенти од објектите на државните студентски домови, кој Владата го усвои на вчерашната 64-та седница, Државниот студентски дом „Скопје“  соопшти дека иселувањето ќе почне во понеделник.

-Процесот ќе започне во понеделник на 15 јуни 2020 и ќе се спроведува во период до 3 јули 2020 година, во работните денови од 8 до 16 часот, објави на Фејсбук Дарио Николовски, директор на Државниот студентски дом „Скопје“.

loading...

Најнови вести