среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 26
home Вести

Исчезнатиот архитект Костадиновски е пронајден жив

Исчезнатиот архитект Костадиновски е пронајден жив

Исчезнатиот професор во пензија и архитект Георги Константиновски, кој беше пријавен за исчезнат, денеска е најден жив во Бардовци, објави Плусинфо.

Според непотвредени информации на порталот, Константиновски бил најден паднат во некој двор.

Инаку, тој е автор на студентскиот дом Гоце Делчев, Домот на печат во Приштина за кој доби југословенска награда, на објектот во Пелинце и Сеизмолошкиот завод.

 

Коронавирус