недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 71
home Вести

Исчезната жена од тетовско: Семејството бара помош, пријавeте ако ја видите

Исчезната жена од тетовско: Семејството бара помош, пријавeте ако ја видите

Семејството на 48-годишната Џемиле Хасани од тетовско Пршовце апелира граѓаните до помогнат во нејзино пронаоѓање.

Таа е со нарушено ментално здравје, а од куќата заминала синоќа околу 21 часот и не се вратила.

-Случајот е пријавен и во тетовската полиција. Братот на жената посочил локации каде е можно да е лицето и се преземаат мерки за пронаоѓање, информираат од СВР Тетово.

Од семејството апелираат доколку некој ја сретне и препознае да се јави на телефонските броеви 044/384-308 или 075/451-512.

Коронавирус