петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Исчезна маж од скопско Драчево: Семејството моли за помош, пријавете ако го видите (ФОТО)

Исчезна маж од скопско Драчево: Семејството моли за помош, пријавете ако го видите (ФОТО)

Исчезна 59-годишниот Тасков Љубен кој е со нарушено психичко здравје од скопската населба Драчево. Овој човек попладневно бил виден на автобуската постројка кај дрварата Караџица и од тогаш му се губи трагата.

Семејството моли за помош доколку го видите веднаш да пријавите во најблиската полициска станица или да ги исконтактирате неговите најблиски на број: 078 258 735

 

Коронавирус