сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Исчезна малолетничка од установа за згрижување деца

Исчезна малолетничка од установа за згрижување деца

На 02.07.2020 во 12.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение – Скопје се оддалечила нивната штитеничка Л.Д.(16) до Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Коронавирус