среда, 18. мај 2022. Вести денес: 32
home Вести

Исчезна 79 -годишен скопјанец

Душан боледува од Алцхајмерова болест. Непосредно пред исчезнувањето бил облечен во долга црна јакна, сини фармерки и носел црвено летно капче.
Исчезна 79 -годишен скопјанец

79 годишниот Душан Христов синоќа исчезна во скопската населба Бутел 1.

Душан боледува од Алцхајмерова болест. Непосредно пред исчезнувањето бил облечен во долга црна јакна, сини фармерки и носел црвено летно капче.

Се молат сите кои имаат какви било информации да се јават на 070 739 730 или во најблиската полициска станица.

Коронавирус