четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 93
МЕГА БОМБА

АУДИО: Заев вели дека се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов бил криминоген

home Вести

ИПА Македонија на колегите полицајци од СВР Тетово им поделиле 80 заштитни комплети, нивната акција продолжува

ИПА Македонија на колегите полицајци од СВР Тетово им поделиле 80 заштитни комплети, нивната акција продолжува

Меѓународната полициска асоцијација – ИПА Македонија и во текот на вчерашнот ден продолжи со активностите за делење на донации за своите колеги.

Од таму информираат дека активностите ги спроведувале на подрачјето на СВР Тетово и на пунктовите каде се поставени со задолженија за контрола на спроведувањето на забраната за движење и мерките за заштита од коронавиурсот.

Во присуство на нивните раководители и началникот на одделот за специјални полициски операции при обиколката на пунктовите беа доделени 80 комплети на заштитни маски, ракавици и средства за дезинфекција.

-ИПА Македонија и во следните денови ке продолжи со своите активности и акцијата за донирање заштитна опрема и по другите сектори за внатрешни работи, информираат од ИПА.

Парламентарни избори 2020