сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Интервју на Мицкоски денес на Сител ТВ

Интервју на Мицкоски денес на Сител ТВ

Интервју со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на Сител ТВ.

-За тоа кои ни се забелешките за предлог законот на Заев за организирање на обвинителството, за непотизмот и компромитираноста на СЈО, за случајот со криминалниот октопод, за жртвите на “рекетот” од власта, за можен дијалог со власта и нашиот услов за да седнеме да дискутираме за овие прашања… денес разговараме на овие теми во интервјуто за вестите на Сител во 16.00 часот и подетално во дневникот во 19.00 часот. Следете, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Коронавирус