вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 3
home Вести

Интензивно се работи на расчистување на случаите во кои биле вмешани членови на „Војводи“ и „Балисти“

Интензивно се работи на расчистување на случаите во кои биле вмешани членови на „Војводи“ и „Балисти“

Раководството на Секторот за внатрешни работи Тетово, денеска ( 5 ноември ) оствари средба во Основното јавно обвинителство Тетово за целосно расчистување на случаите од 3-ти и 4-ти ноември, во кои непосредно биле инволвирани членови на навивачките групи „Војводи“ и „Балисти“ од Тетово, информираат од МВР.

На средбата се координирани активностите за конкретно квалификување на настаните, динамиката и следните чекори, со цел нивно комплетно расветлување и финално заокружување со изготвување на соодветни поднесоци против инволвираните лица.

Коронавирус