вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 119
home Вести

Институт за јавно здравје: Регистрирани 52 новозаразени со КОВИД-19

Институт за јавно здравје: Регистрирани 52 новозаразени со КОВИД-19

Педесет и две лица се заразени со вирусот КОВИД-19 во изминатите 24 часа во земјава, потврди за МИА директорот на Институтот за јавно здравје Шабан Мемети.

За во 13:30 часот е закажана прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче на која се очекуваат детали околу состојбата со вирусот. (МИА)