вторник, 25. февруари 2020. Вести денес: 1
home Вести

„Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и неговите соработници“

„Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и неговите соработници“

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и неговите соработници, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Најдобар доказ за тоа е постапувањето на Јавното обвинителство овие четири месеци откако Вилма Русковска ги има сите докази за рекетот на проектот на Заев и негов штитеник Боки Тредичи и разно разните Кики, Фрики и Шеки, стои во партиското соопштение и се додава:

„Зоран Заев, притиснат до ѕид од сите докази, преку неговиот мегафон Костадинов упорно се обидува да си ја ишне мувата од капата , со бесрамни лаги дека ВМРО го измислило Боки 13 и функционери на ВМРО го примале по кабинети, се фотографирале со него и му биле грб во рекетарските походи. Уште потрагично е тоа што Јавното обвинителство влезе во неговиот филм и четири месеци се обидува да ги игнорира сите траги кои водат кон Заев. Четири месеци Русковска обвинителството ги убедува граѓаните дека Боки на своја рака и без поддршка од власта рекетирал. Срамно и долно“.

Со вакво деградирање и девалвирање на институциите на системот, подвлекуваат од ВМРО-ДПМНЕ, целосно се урива довербата на граѓаните во нив, а членството во ЕУ е недостижно.