сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

„Институциите да реагираат соодветно за случаите во кои најблиските функционери на власт беа вработувани во државни институции за плати далеку над просечната“

„Институциите да реагираат соодветно за случаите во кои најблиските функционери на власт беа вработувани во државни институции за плати далеку над просечната“

СДСМ беа фатени на дело во нивната епидемија на непотизам. Институциите мораат да реагираат соодветно за случаите во кои најблиските функционери на власт беа вработувани во државни институции за плати далеку над просечната, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Ова не смее да заврши само со прекршочни мерки туку со одговорност на функционерите. СДСМ не може да продава лажен морал и да се однесува како крадец фатен во кражба кој ако ги врати парите ќе бара да му биде простено, стои во реакцијата.

Најнови вести

Коронавирус