понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Инспекторите на УЈП влегоа во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Инспекторите на УЈП влегоа во затворот во Шутка, треба да се сретнат со Боки 13

Инспекторите од УЈП во затворот Шутка на Боки 13 треба да му го врачат налогот за контрола на финансиското работење на неговата организација Меѓународен сојуз.

Инспекторите во затворот влегоа предмалку, но според извори на Сител се уште не се виделе со Боки 13.

Од извори во затворот, Сител дознава дека утрово Јовановски се жалел на здравствени проблеми каде што интервенирала и брзата помош, но сега тој се чувствува добро.

Налогот треба лично да го добие Бојан Јовановски за да почне проверката на документите во фирмите.

На сите други фирми кои се поврзани со аферата „Рекет“ вакви налози им се доставени и од понеделник ќе почне превземањето на документите.

Извор: СИТЕЛ

Коронавирус