петок, 18. септември 2020. Вести денес: 76
home Вести

Инфомакс: Тајно писмо кое Катица му го испратила на Јовевски, дали Заев, Шекеринска или Анѓушев биле под истрага?

Инфомакс: Тајно писмо кое Катица му го испратила на Јовевски, дали Заев, Шекеринска или Анѓушев биле под истрага?

Дека Катица Јанева испратила барање до Љубомир Јовевски, напишано во ракопис преку затворската управа со кое барање таа како тогашна шефица на СЈО од притвор бараше прераспределба на предметите од нејзиното, во рацете на редовните обвинителства, знаеме сите. А, знаеме затоа што некој имаше корист од оваа информација. Сепак, во јавност никој не кажа за другите (најмалку две) писма, исто така во ракопис, кои Катица Јанева ги испратила до Љубомир Јовевски, аналира ИНФОМАКС.

Дополнително, Јанева го предупредува Јовевски да отвори очи, и да се заинтересира за истрагите кои во СЈО ги отворила токму таа, а кои содржеле клучни елементи кои ќе го објаснат начинот на нејзиното делување и она што и се случува.

„Ве молам во интерес на Обвинителството (се мисли на ЈО) разгледајте ги сите документи и мојата изјава дадена пред Вилма Русковска. Таа не ве извести за мојата изјава. Во СЈО има истрага која ќе разјасни многу работи во врска со моето дејствување“ – пишува Катица Јанева во писмото испратено до Љубомир Јовевски, напишано во ракопис преку затворската управа на затворот „Скопје“.

ЦЕЛАТА ВЕСТ ПРОЧИТАЈТЕ ЈА НА ИНФОМАКС

Коронавирус