понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Инфомакс: Хунтата со провокатори против својот народ

Инфомакс: Хунтата со провокатори против својот народ

Уфрлени провокатори се обидоа да исценираат инцидент на протестот пред Собранието на Р.Македонија веднаш по почетокот на преносот во живо на „Инфомакс.мк“.

Лице во качулка му се приближи на репортерот на Инфомакс, веднаш по почетокот на преносот во живо, во напад кој изгледаше како инструиран и претходно нарачан, имајќи во предвид дека тајмингот на нападот беше речиси веднаш по стартот на преносот во живо.

Според репортерот, се работи за 3-4 лица, кои не се дел од демонстрантите или „Комитите“ туку дел од лица од КПУ Идризово

Најнови вести

Коронавирус