понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Индијанското лето продолжува, еве какви температури не очекуваат

Индијанското лето продолжува, еве какви температури не очекуваат

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.

Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје, времето ќе биде сончево и топло, со температура до 29 степени.

Во следните денови, како што информираат од УХМР, продолжува периодот на претежно сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

 

Најнови вести

Локални избори 2021