среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Инцидент во ЈСП: „Ние сме верници вие неверници, ќе сечеме глави, во киселина ќе ве ставам“ (ВИДЕО)

Инцидент во ЈСП: „Ние сме верници вие неверници, ќе сечеме глави, во киселина ќе ве ставам“ (ВИДЕО)

Двајца насилници во автобус на ЈСП предизвикуваат инцидент откако не носат маски а патници ги предупредуваат да стават маски за да ги почитуваат здравствените правила, пишува express.mk

Во одговор насилниците порачуваат дека тие се верници а други неверници, дека ќе ставаат во киселина, дека ќе сечат глави и дека не знаат патниците со кого си имаат работа.

Според изворот кој го објавил видеото на крајот го напаѓаат девојчето кое го снимило грозното видео со закани.

На потег е министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој лесно може да ги идентификува насилниците.

Коронавирус