четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Вести

Инцидент пред Собрание: Демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

Инцидент пред Собрание: Демонстрантите се судрија со полицијата (ВИДЕО)

На вечерашниот протест пред Собранието на Република Македонија дојде до судир помеѓу грѓаните и полицијата.

Револтираните граѓани фрлаа петарди и ја растргнаа заштитната ограда, некој влегоа и во самиот двор од законодавниот дом па следеше судир со полицијата.

Денешните протести се одржуваат по четврти пат, а причина за истите е францускиот предлог,кој за власта бил прифатлив.

Коронавирус