недела, 4. декември 2022. Вести денес: 22
home Вести

ИНА: Започнаа протестите против монтираните случаи брз Албанците

ИНА: Започнаа протестите против монтираните случаи брз Албанците

Пред малку започна протестот во знак на револт против сите политички монтирани процеси на Албанците, пишува ИНА.

Според организаторите овие процеси се монтирале уште од 2001 година.

Протестот се оддржува во Скопје на „Плоштадот Ѓерѓ Кастриот Скендербег“.

Според организаторите, на истиот тие бараат повторно судење за случајот „Алфа“, „Диво Насеље“ и многу други случаи, пишува порталот.

Мото на протестот: Вистината на виделина, Во затвор гнијат невини луѓе-родители.

Коронавирус