четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 164
home Вести

Император Битола дематира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Император Битола дематира: Девојчето не се удавило во нашиот базен

Ги известуваме сите капачи на олимпискиот базен Император Битола дека немилиот настан на удавено девојче не се случи на нашиот базен.
Се оградуваме од сите невистини на интернет порталите.
Изразуваме сочуство до фамилијата на девојчето и се надеваме дека нема повеќе да има вакви немили настани.

Менаџмент на Олимписки Базен Битола, напишаа на својот Фејбук профил.

Коронавирус