понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 80
home Вести

Имал статус на премиер: Полицијата го обезбедувала Седат Пекер (ФОТО)

Имал статус на премиер: Полицијата го обезбедувала Седат Пекер (ФОТО)

Најпознатиот турски мафијаш Седат Пекер не само што имал македонски документи туку во Македонија се чуствувал навистина како дома.

Тој редовно се среќавал со членови на СДСМ, кандидати за пратеници, градоначалници а заштита имал и од полицијата.

Откако беше објавено видео дека тој е превезуван во придружба на полицијата и со флешери, се појавија фотографии како за неговата безбедност се грижел полицаец од МВР.

Орхан Хамза бил постојано со Пекер и го чувал секаде каде што се појавувал па тие позираат и во релаксирана приватна атмосфера.

Коронавирус