среда, 8. јули 2020. Вести денес: 1
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

ИМА РАЗЛИКА: Мицкоски со работниците во РЕК, Заев на црвен тепих (ФОТО)

ИМА РАЗЛИКА: Мицкоски со работниците во РЕК, Заев на црвен тепих (ФОТО)

Премиерот Зоран Заев, денешниот ден го помина во Тиквешијата, каде што заедно со своите најблиски соработници претстојуваше по повод верскиот празник ,,св. Трифун“.

Меѓу другото, тој влезе во нивите да закрои лозово гранче. Но, еден интересен детал не остана незабележан од јавноста, а тоа е црвениот килим послан преку дрвените палети, кои беа наредени една до друга, за да не се извалкаат гостите од калта.

Ваквата постапка на Заев наиде на реакции дури и кај најголемите поддржувачи на СДСМ, кои го запрашаа: „Премиере, па ти нели со земјоделец“?

И додека Заев на црвен тепих се шета низ Тиквешијата, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски „во кал до колена“ ги слушна проблемите на работниците од РЕК Битола.

Парламентарни избори 2020