понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Им се закануваше на граѓаните дека ги прислушкува: Приведен градоначалникот на Демир Хисар

Им се закануваше на граѓаните дека ги прислушкува: Приведен градоначалникот на Демир Хисар

Градоначалникот на Демир Хисар, Марјанче Стојановски е приведен во полициска станица на информативен разговор, јавува МИА.

Извори од истрагата информираат дека Стојановски е во полициска станица во врска со видеото што излезе во јавност на кое тој им се заканува на вработени во училиштата дека ги прислушува нивните телефонски разговори.

Повеќе детали се очекуваат од Министерството за внатрешни работи во текот на утрешниот ден.

Најнови вести

Коронавирус