недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 43
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Вести

Им преседна одморот- По 8 часа чекање на скопскиот аеродром туристите полетаа за Хургада

Им преседна одморот- По 8 часа чекање на скопскиот аеродром туристите полетаа за Хургада

По 8 часа чекање на скопскиот аеродром турската компанија „Онур ер“ испрати авион со кој стотината македонски туристи во 10.40 летнаа за Хургада.

Повеќе од 150 македонски туристи повеќе од 8 часа беа заглавени на скопскиот аердром, зашто компанијата „Онуе ер“ не долетала во Скопје за да ги превезе патниците до Хургада.

Патниците се изреволитирани и рекоа дека заради малтретирањето размислуваат да поднесат тужби против агнециите, пренесе Пресинг ТВ.

Коронавирус