четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Илинденско Крушево му порача на Заев да си замине- или милум или силум (ФОТО)

Илинденско Крушево му порача на Заев да си замине- или милум или силум (ФОТО)

Вечерва ВМРО-ДПМНЕ протестираше во 11 градови низ Македонија, еден од нив беше и Крушево.

Жителите на овој град преку транспаренти и со автомобили му порачаа на Заев да си оди или милум или силум.

-Вечерва од илинденско Крушево му порачавме на предавникот Заев, ќе си ја одбраниме Македонија и ќе си одиш, милум или силум. На крај памет нека не му паѓа ни него ни на неговите полтрони, изроди дека ќе му помине предавство на македонскиот идентитет јазик, историја.
Македонија вечна!
ОСТАВКА ЗАЕВ!!!, стои во постот кој го објави Петар Ристески од ВМРО-ДПМНЕ.

Вечерва од илинденско Крушево му порачавме на предавникотЗаев,ќе си ја одбраниме Македонија и ќе си одиш, милум или…

Posted by Petar Risteski on Понеделник, 30 ноември 2020

Крушевската Републиката во пламен!
Протест сега за да не биде предоцна!

Posted by Srebre Markoski on Понеделник, 30 ноември 2020

Коронавирус