недела, 4. декември 2022. Вести денес: 69
home Вести

Игор Дурловски се јави со кратка порака на Фејсбук

Игор Дурловски се јави со кратка порака на Фејсбук

Со кратка порака на Фејсбук се јави ослободениот од притвор Игор Дурловски кој повеќе од 45 дена беше во притвор како осомничен за настаните од 27 април.

Оперскиот пејач заедно со 35 други граѓани беше во притвор како осомничен за терористички дела против државата а беше ослободен откако јавното обвинителство под притисок на јавноста се премисли и побара тој да биде пуштен во домашен притвор.

“Дома” напиша ноќеска Дурловски на својот профил на кој сподели истоимена класична нумера.

Најнови вести

Коронавирус