вторник, 11. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Идната среда неработен ден за сите граѓани

Идната среда неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 1 јануари 2020 година (среда), Нова Година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните им ја честита Новата Година.

Коронавирус