вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 143
home Вести

Идеологот на СДСМ Тричковски: Додека Македонија гори, јас си го прчам

Идеологот на СДСМ Тричковски: Додека Македонија гори, јас си го прчам

Идеологот на СДСМ, Бранко Тричковски повторно по кој знае кој пат ја шокираше јавноста со својата изјава и недоличен коментар.

-Додека Македонија гори, јас си го прчам, пишува меѓудругото Тричковски на Фејсбук.

Тој досега многупати со своите изјави ја шокираше целата јавност, освен партијата чиј гласноговорник е- СДСМ.

Коронавирус