сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 47
home Вести

Идентификувани неколкумина од учесниците во инцидентите во Крушево

Идентификувани неколкумина од учесниците во инцидентите во Крушево

Идентификувани се неколкумина од лицата, кои вчера ширеа говор на омраза и фрлаа со предмети кон владината делегација и странските дипломати, кои учествуваа на празнувањето на Илинден во Крушево, потврдија за МИА извори од истрагата.

Полицијата преку видеоснимки идентификувала неколкумина од учесниците во инцидентите и тие изутринава се повикани во полициски станици на разговор.

Изворите од истрагата за МИА нагласуваат дека откако таа ќе заврши сите сознанија ќе бидат доставени до надлежното обвинителство.

Коронавирус